Nu, e doar curăţenia de primăvară în Bucureşti, 100% tradiţională, 100
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjbCRqwNVa-dTaMuvU-v8_UgfRNhzK-ebk_5olEJK8Op78qzEU2q5BKUkR9j89LitLKm35TOUxticEC9Q0x21yxekcExdjOurVkOwqUDt6DThOhmqnbS_DECPqL2-UtaK008Y0r2dGgeDc/s200/PICT3782.jpg)
PS. Am lăsat imaginile la dimensiunea lor iniţială, fără să le comprim, iar în fundal se văd alte bucăţi din Bucureşti, definitorii pentru oraş: rufe întinse la uscat în balcon (e aceeaşi stradă cu praf din post-ul de acum o săptămână), firele de telefon şi cablu care brăzdează văzduhul, inconfundabila siluetă a celei care face curat strâgând frunzele şi gunoaiele şi dându-le foc ...
(fotografiile sunt făcute marţi, 12 februarie 2008)
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu