Dar cui i-o fi trecut prin minte ideea să boteze produsul aşa???
Asta în română, că în bulgăreşte par a fi doar „castraveciori fini”…
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiO-cE6CAlcWGh4Mg4jyfkdQGkDSu_yHLXp-uvWwo2DF9ZP3vq74ZlELMyTR9oqKoSIX51A_cS5UyRwBcTmxo7LW5qSuUkVFoPWze0TlIKi2vJC4Flz-5PNaXbP-6BTbCX725NH7FnSr_o/s200/IMG_0747_resize.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgJFLNx5EBGgdeVQmHhBwsT21jIoxLK-YGHXLEY-v107cTT6zHgsDlRqyAMkfEHmrJzTfwhE5pVQdP4Cv-ktJ_OSDPECjb57hU22VqcCVQyBAHOkpuPZ6MZXBfym3WIayDyLnTWIJ9bynM/s200/IMG_0749_resize.jpg)
Sună telefonul, de pe un număr necunoscut, vizibil (adică nu este ascuns), iar o voce de bărbat mă angajează în următoarea convorbire: - ...
3 comentarii:
Au astia de la Bonduelle o mazare la borcan absolut excelenta. De fiecare data cand o cumpar, nici nu apucam sa o gatim. O mananc direct din borcan.
Mag-ni-fique. Si cu conservantzi de E-uri care produc cancer, of course.
:)
bonduelle e o marca de legume foarte cunoscuta tocmai pentru ca sunt foarte bune legumele pe care le conserva sau le congeleaza. cacum, cat de sanatoase ori fi, este partea a doua:).
Mazărea aia de-i dezmiardă papilele lui Turambar era febleţea fii-mei până de curând. Acuma lăsat-o mai moale... Mie nu îmi prea place mazărea, aşa că nu mă pronunţ.
Eu mai consum de la ei cu plăcere diferite alte conserve, precum porumbul sau o salată care parcă se cheamă "salată mexicana". Oricum, tind să nu exagerez cu mai mult de una pe lună, că, deh, nu tot ce-i gustos e şi bun :(
[Îmi aduc aminte de un olandez explicându-i altuia ce sunt alea murături, la o masă ce avea loc într-o cârciumă din România: "Asta e forma de a mânca legume iarna, în ţările unde nu se găsesc mereu legume proaspete." Deh, vremuri patriarhale...]
Trimiteți un comentariu