![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEi-wSkziVcqeGxQiq1shw3tR8vi7NlGh2V-eixklBHNmE6K5N0be_nq_Ma5-JN8gyY_8vRMQdsp8TAPkuh0Cs-3ZxF7MyOoPiPLw0UueMRw8KB8zpN6tePQbsUqvbcioJs4UT7lbB4COO8/s400/IMG_0675.jpg)
‘s-Gravenhage, aşa cum se numeşte oficial capitala neoficială a Olandei, locul în care sălăşuiesc deopotrivă Regina, Parlamentul şi Guvernul, are mult mai multe de oferit privirii decât Amsterdam-ul. Sunt multe de spus printre străduţele pavate din centru;
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhUl7kNSRdQkmpITetSv-ulIMTXsDj01VTiuKHpBoGtXcUyxc9U2gNg281a1w7ChjvPwlZrawgdtGYBsdGMq_uQv0d2PJiO5rsU8l12fJcvVpWJtDPcTokEwrxVRZ8hYm6uqh89SjfL4ds/s320/IMG_0691.jpg)
pe plaja de la Scheveningen, cea din spatele Cazinourilor şi hotelurilor de lux; în faţa dezamăgitoarei reşedinţe a reginei, privind la cele trei clădiri postmoderne ce domină oraşul; dar şi la clădirea Parlamentului, la lacul de lângă aceasta pe care vara se leagănă bărcuţe încărcate cu flori; căutând bizara clădire a unei secţii de poliţie ascunsă in spatele unor storuri roşii (poza de mai jos); admirând clădirea Ministerului Justiţiei…
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu